Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Şenliği Düzenlendi


OKÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi (MTGSF) tarafından düzenlenen ‘’2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Şenliği’’ etkinliği, yoğun ilgi gördü.

Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kapsamında ‘’Mezuniyet Şenliği’’ düzenlendi. MTGSF Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Coşkun Özalp, Genel Sekreter Recep Şen, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Mehmet Gizlice, MTGSF öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci ile aileleri katıldı.

MTGSF’de İlk Mezuniyet Heyecanı

2024 yılı itibarıyla ilk mezunlarını verme heyecanı yaşayan fakültemiz; Resim, Müzik, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümleri öğrencilerini, sanatsal aktiviteler eşliğinde düzenlenen ‘’Mezuniyet Şenliği’’ ile geleceğe uğurladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MTGSF Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, öğrencilerin mezuniyet heyecanına ve mutluluğuna ortak olduklarını belirterek ‘’Öncelikle, mezuniyet şenliğinin düzenlenmesinde öğrencilerimizi yönlendiren bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bu etkinlik, Resim Bölümü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin ve Müzik Bölümümüzün eserlerinden oluşuyor. Sanat, hepimizin birliği, dirliği, kardeşliği ve bütünlüğü olsun diyorum. Herkese teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu. 

Etkinlik kapsamında konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Rektör Uzun ise ‘’Öğrencilerimiz için biraz buruk bir gün. Üniversite zamanları, çok güzel zamanlar. Burada çok kıymetli hocalarımız var, onlardan iyi bir eğitim aldınız. Sanat eğitimi, özellikli bir eğitim ve bir ülke için yaşamsal öneme sahip bir alan. Biz de ülke olarak, millet olarak kültürel açıdan sanata-sanatçıya ayrıcalık tanıyan bir toplumuz. Nitekim, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ sözü de sanatın önemini ifade etmektedir. Bu nedenle bizler de sanatımıza, sanatçılarımıza her zaman daha fazla önem vermeliyiz, sizler de sanatçı adayları olarak çok önemli sorumluluklar yükleniyorsunuz. İnşallah, ortaya koyduğunuz eserlerle toplumumuza, ülkemize daha fazla hizmet edeceksiniz. Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. Bundan sonraki yaşamınızda da başarılar diliyorum.’’ dedi.

Mezuniyet Sergileri ve Konseri Beğeni Topladı

Etkinlik kapsamında İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan sergideki öğrencilerimizin projeleri ve tasarımları, yoğun ilgi görürken; Resim Bölümü öğrencilerimizin katkılarıyla açılan resim sergisi de ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Müzik Bölümü tarafından düzenlenen konser ve sahne gösterisi ise katılımcılardan büyük alkış topladı.
26 Haziran 2024 (Bu haber 863 defa görüntülendi)